مقاله پوکه معدنی

پوکه معدنی

یک سنگ آتشفشانی بسیار متخلخل است که مدت‌های زیادی است که به عنوان ساینده در تمیز کردن , پولیش و جستجوی ترکیبات مورد استفاده قرار می‌گیرد . همچنین از آن به عنوان یک توده سبک‌وزن در واحدهای پیش‌ساخته استفاده می‌شود .
مزه, سنگ آذرین آذرآواری است که در حال حاضر تقریبا ً کاملا مایع بوده و به سرعت خنک شده و زمانی برای شکل‌دهی آن وجود ندارد . پس از سفت شدن , بخارات حل‌شده در آن ناگهان آزاد شدند , کل توده به یک کف که بلافاصله تثبیت می‌شد , افزایش یافت . اگر این کار تحت فشار بیشتری سرد شود, یک شیشه ثابت تشکیل خواهد شد , و در واقع , اگر قطعات dna در یک بوته داغ شوند تا آن‌ها به هم متصل شوند , وقتی گازهای حل‌شده آزاد می‌شوند , دچار تغییر خواهند شد . هر نوع گدازه , در صورتی که شرایط مطلوب باشد , ممکن است این حالت را در نظر بگیرد , اما بازالت‌ها و آندزیت ها اغلب در این نوع از گدازه‌های آتشفشانی و ریولیت تشکیل نمی‌شوند .
بلوره‌ای کوچک کانی‌های مختلف در بسیاری از خاک‌ها رخ می‌دهند که متداول‌ترین آن‌ها فلدسپار , اوژیت , هورنبلند و زیرکن است . حفرات ( وزیکول ها) معمولا ً گرد هستند و ممکن است بسته به شارش گدازه سفت و کشیده باشند . در سنگ‌های آتشفشانی قدیمی , حفرات معمولا ً مملو از رسوبات مواد معدنی ثانوی است که با نفوذ آب نفوذ می‌کنند . خود شیشه , رشته‌ها , فیبرها و جدار نازک بین وزیکول ‌ها را تشکیل می‌دهد . ریولیت و تراکیت اغلب سفید هستند, آندزیت بازالت اغلب زرد یا قهوه‌ای , و بازالت‌ها از جمله در جزایر هاوایی رخ می‌دهند .
این سنگ‌ها فراوان‌ترین و فراوان‌ترین سنگ‌های آذرین فلسیک ( غنی از سیلیس ) هستند . تولیدکنندگان عمده کشورهایی هستند که مدیترانه را به ویژه ایتالیا , ترکیه , یونان و اسپانیا حلقه می‌زنند .

در ایالات‌متحده آمریکا عمدتا

ً در کوه‌های راکی و سواحل اقیانوس آرام مین‌گذاری شده‌است .
در قطعات کوچک , توزیع فراوانی در سطح زمین دارد . این اتفاق در تمام رسوبات رخ می‌دهد که کف عمیق‌ترین بخش اقیانوس‌ها را پوشانده و به ویژه در مناطق مغاکی سرخ فراوان است . در برخی موارد , این ماده از فوران‌های آتشفشانی زیردریایی مشتق شده‌است , اما حضور آن توسط این واقعیت به حساب می‌آید که طی چند ماه بر روی آب شناور خواهد شد و در نتیجه توسط بادها و جریان‌ها در دریا پراکنده خواهد شد . پس از مدتی طولانی , آب می‌شود و به پایین می‌رود , جایی که به تدریج متلاشی می‌شود و در گل‌ها و گلبرگ‌های کف اقیانوس ترکیب می‌شود .
در برخی موارد , در برخی موارد , در برخی موارد , در برخی موارد , حدود ۴۰۰۰۰ متر مکعب آب در بالای سطح آب قرار دارد . به علاوه , آب بسیار شکسته با ارتفاع زیاد به هوا پرتاب می‌شد و توسط باد منتقل می‌شد و نهایتا ً در دورترین نقاط قاره‌ها و اقیانوس‌ها ته‌نشین می‌شد .

مشاوره خرید پوکه معدنی:۰۹۱۸۶۶۱۴۲۹۳

مبع:britannica

Author: پوکه معدنی

اولین وبرترین تولید کننده پوکه معدنی در ایران با بیش از نیم قرن سابقه کار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *