پوکه معدنی چیست

پوکه معدنی قروه چیست

پوکه معدنی ارزان قروه به دو صورت طبیعی و مصنوعی تولید می گردد. که پوکه معدنی از نوع طبیعی آن بوده و دارای سطح وسیعی از کاربرد است. از جمله خواص پوکه معدنی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
۱-وزن بسیار ناچیز پوکه به اندازه ۵/۰ تا ۷/۰ دهم گرم می باشد. این وزن به گونه ای است که می تواند این سنگ بر روی آب شناور بماند.
۲-پوکه معدنی در برابر حرارت و آتش سوزی مقاوم است. به طوری که می تواند تا ۷۶۰ درجه سانتی گراد در مقابل حرارت دوام آورده و تغییر شکل ندهد. این میزان مقاوت به این دلیل است که دمای ذوب این سنگ ۱۳۴۲ درجه سانتی گراد است.
۳-بتون حاصل از پوکه معدنیبسیار کم وزن تر از بتن معمولی بوده و این ویژگی باعث می شود که بتوان از آن برای شیب بندی بام استفاده کرد. البته برای شیب بندی بام باید از پوکه های ۴۰ میلی متری استفاده نمود.پوکه ساختمانی همان پوکه معدنی قروه میباشد.
۴-از جمله استفاده های پوکه معدنی استفاده آن در ساخت  بلوک های سبک سقفی و دیواری، تولید موزاییک ارزان، بتون با وزن کم، ساخت قطعات باربری سبک و به عنوان عایق حرارتی جهت عدم تبادل گرما و سرما در سردخانه ها و گرم خانه ها و در نهایت به عنوان پوششی برای لوله های انتقال گرما است( برای این مصرف باید از پوکه های با اندازه دانه ۳۰ میلی متر استفاده نمود).

مقایسه پوکه صنعتی با پوکه معدنی

پوکه صنعتی همان گونه که از نامش پیداست، توسط عوامل طبیعی ساخته نمی شود. این نوع پوکه از انبساط خاک رس در کوره هایی با درجه حرارت ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد که به صورت چرخان در حال حرکت هستند ساخته می گردد. شکل این پوکه ها گرد و دارای سطحی زبر و ناهموار هستند. اگر این پوکه ها را در زیر میکروسکوپ مشاهده کنیم خواهیم دید که آنها دارای خلل و فرج ریز قهوه ای رنگ و بخش داخلی دانه ها دارای بافتی سیاه رنگ است. این در حالی است که میزان خلل و فرج در پوکه های طبیعی بسیار بیش از صنعتی بود و وزن کمتری نسبت به آن دارد. پوکه های معدنی نه تنها برای مصارف ساختمانی به کار می روند بلکه چون حاصل از فعالیت های آتشفشانی است، حامل مواد معدنی غنی برای کشاورزی می باشند، و از خاک آن برای مصارف کشاورزی استفاده می شود. پوکه معدنی که حاصل پوکه معدنی قروه است یکی از بهترین پوکه های موجود در بازار می باشد.

ارسال سریع و بدون واسطه به تمام نقاط کشور

۰۹۱۸۶۶۱۴۲۹۳  عبدی

You Might Also Like

One Reply to “پوکه معدنی چیست”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *