پوکه معدنی سنندج

خواص و کاربرد پوکه معدنی سنندج

پوکه های معدنی سنندج به دو صورت طبیعی و مصنوعی تولید می گردد. که پوکه معدنی سنندج از نوع طبیعی آن بوده و دارای سطح وسیعی از کاربرد است. از جمله خواص پوکه معدنی کرمانشاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:
۱-وزن بسیار ناچیز پوکه به اندازه ۵/۰ تا ۷/۰ دهم گرم می باشد. این وزن به گونه ای است که می تواند این سنگ بر روی آب شناور بماند.
۲-پوکه معدنی سنندج در برابر حرارت و آتش سوزی مقاوم است. به طوری که می تواند تا ۷۶۰ درجه سانتی گراد در مقابل حرارت دوام آورده و تغییر شکل ندهد. این میزان مقاوت به این دلیل است که دمای ذوب این سنگ ۱۳۴۲ درجه سانتی گراد است.
۳-بتون حاصل از پوکه معدنی کرمانشاه بسیار کم وزن تر از بتن معمولی بوده و این ویژگی باعث می شود که بتوان از آن برای شیب بندی بام استفاده کرد. البته برای شیب بندی بام باید از پوکه های ۴۰ میلی متری استفاده نمود.پوکه ساختمانی همان پوکه معدنی قروه میباشد.
۴-از جمله استفاده های پوکه معدنی سنندج استفاده آن در ساخت  بلوک های سبک سقفی و دیواری، تولید موزاییک ارزان، بتون با وزن کم، ساخت قطعات باربری سبک و به عنوان عایق حرارتی جهت عدم تبادل گرما و سرما در سردخانه ها و گرم خانه ها و در نهایت به عنوان پوششی برای لوله های انتقال گرما است( برای این مصرف باید از پوکه های با اندازه دانه ۳۰ میلی متر استفاده نمود).

پوکه معدنی سنندج

مقایسه پوکه صنعتی با پوکه معدنی سنندج

پوکه صنعتی همان گونه که از نامش پیداست، توسط عوامل طبیعی ساخته نمی شود. این نوع پوکه از انبساط خاک رس در کوره هایی با درجه حرارت ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد که به صورت چرخان در حال حرکت هستند ساخته می گردد. شکل این پوکه ها گرد و دارای سطحی زبر و ناهموار هستند. اگر این پوکه ها را در زیر میکروسکوپ مشاهده کنیم خواهیم دید که آنها دارای خلل و فرج ریز قهوه ای رنگ و بخش داخلی دانه ها دارای بافتی سیاه رنگ است. این در حالی است که میزان خلل و فرج در پوکه های طبیعی بسیار بیش از صنعتی بود و وزن کمتری نسبت به آن دارد. پوکه های معدنی کرمانشاه نه تنها برای مصارف ساختمانی به کار می روند بلکه چون حاصل از فعالیت های آتشفشانی است، حامل مواد معدنی غنی برای کشاورزی می باشند، و از خاک آن برای مصارف کشاورزی استفاده می شود. پوکه معدنی سنندج که حاصل پوکه معدنی قروه است یکی از بهترین پوکه های موجود در بازار می باشد.

پوکه بادامی سنندج:

پوکه سیاه در تصفیه خانه ها و ساخت تونل ها کاربرد دارد و باعث عایق شدن دیواره تونل ها گشته و به دلیل سبک بودن خطر ریزش را به حداقل میرساند

استفاده از پوکه سیاه در کشاورزی به دلیل خاصیت جذب بالای اب توسط پوکه سیاه که باعث ابرسانی تدریجی به گیاه میگردد

پوکه سیاه در ساخت ابنماهای بسار زیبا استفاده میشود که بصورت سنگ لاشه به ابعاد ۳۰ الی ۸۰ سانیمتر موجود میباشد

جهت سفارش با شماره ۰۹۱۸۶۶۱۴۲۹۳ تماس بگیرید

پخش پوکه معدنی در کل استانهای ایران از جمله سرپل ذهاب اسلام آبادغرب وگیلان غرب وجوانرود

ارسال درکمترین زمان.

You Might Also Like

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *