[ تعاریف و مزایا ] | قیمت پوکه معدنی در سال ۹۸ :۰۹۱۸۶۶۱۴۲۹۳

پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی از انواع مصالح ساختمانی می باشد که در صنعت ساخت و ساز برای شیب بندی و همچنین پر کردن کف از آن استفاده می شود . پوکه از مواد مذابی تشکیل شده که پس از فوران آتش فشان به سطح زمین رسیده و در حال سرد شدن روی آن  حباب حباب شده است .

پوکه در اندازه های ریز و درشت و متخلخل ایجاد می شود . پوکه معدنی به دلیل وزن سبکی که دارد ( بر روی آب شناور می ماند ) ؛ بسیار مورد توجه عزیزان مشغول در صنعت ساخت و ساز قرار گرفته است . زیرا در مکان هایی که باید روس سطح ( کف اتاق ها و یا کف پشت بام ) را برای رسیدن به ارتفاع مناسب پر کرد با استفاده از پوکه به جای ماسه یا خاک ، وزن کلی سازه به طور چشمگیری کاهش می یابد

همچنین خاصیت دیگر پوکه معدنی که بسیار مهم است درجه سختی بالای آن است به طوری که در برابر فشار بسیار مقاوم است و درنتیجه زمانی که کف را با آن پر می کنیم و روی آن را مثلا سنگ فرش می کنیم ، پوکه نشست نکرده و به صورت یکنواخت سالیان سال باقی خواهد ماند .

تاریخچه پوکه معدنی

پوکه برای اولین بار توسط یونانی ها و رومی ها مورد استفاده قرار گرفت . آنها این سنگ معدنی را در جزیره ترا ( سانتورین امروزی ) در هنگام جمع آوری سنگ های آتشفشانی پیدا کردند . با برداشتن این سنگ و حس سبکی آن از روی کنجکاوی آن را در آب انداختند و دیدند که بر خلاف سنگ های دیگر در آب فرو نرفته و برای آن شناور می ماند .

با توجه به سوراخ های حباب مانندی که روی پوکه معدنی وجود دارد در ابتدا از آن برای زدودن پوسته مرده بدن به عنوان سنگ پا استفاده می کردند . پس از مدتی با تحقیق بر روی پوکه متوجه شدند که ترکیب پوکه خرد شده با دوغاب آهک و ماسه ملاتی را بوجود می آورد که نه تنها در ساخت و ساز پس از خشک شدن بسیار محکم می شود بلکه در برابر آب هم مقاوم است .

پوکه معدنی قروه

پوکه قروه با بهترین کیفیت ممکن در سطح کشور از معادن مختلف شهرستان قروه استخراج می شود . ارسال پوکه معدنی به تمام نقاط ایران از طرف شرکت پوکه عبدی در همین معدن بارگیری شده و به درخواست مشتری از نظر حجم و روش ارسال ، پس از بارگیری به مقصد اعلام شده توسط مشتری روانه می گردد.

ما همیشه سعی بر آن داشته ایم که در اسرع وقت و بدون کوچکترین معطلی سفارش مشتریان محترم را جهت ارسال آماده کنیم و به فضل الهی تا به این لحظه تمام عزیزانی که از پوکه عبدی خرید کرده اند راضی بوده وبه مشتریان دائم ما تبدیل شده اند.

مشخصات پوکه معدنی عبدی قروه :

* پوکه قروه ارزان و سبک تر از پوکه سایر مناطق است (دارای وزن حجمی ۵۵۰ الی ۷۵۰کیلو گرم برمتر مکعب) .
* دارای خاصیت عایق صوت و حرارت می باشد .
* خاصیت ضد حشره و ضد موریانه ای دارد  .
* برای شیب بندی ساختمان از پوکه های سایر نقاط بهتر است ( هم سبکتر و هم مقاومتر از پوکه معدنی دیگر مناطق کشور می باشد ) .

انواع پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی قروه در انواع متفاوت موجود است که هرکدام از آنها در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .  انواع مختلف پوکه دارای وزن و اندازه متفاوتی ازهم هستند .نام انواع پوکه معدنی قروه به شرح زیر است :

 • بادامی
 • نخودی
 • فندقی
 • آبنما
 • عدسی
 • ماسه ای

در حالت کلی چند نوع از پوکه می توانند دارای کاربرد مشابهی باشند . اما این موضوع باعث نمی شود که نام آنها را از هم جدا نکرد . همانطور که گفته شد انواع پوکه دارای وزن و اندازه متفاوت از هم هستند . به همین دلیل استفاده از انواع مختلف در یک کاربرد نتیجه یکسانی نمی دهد .

در این حالت که می توان از دو یا چند نوع پوکه معدنی برای یک کار ( برای مثال شیب بندی ) استفاده کرد ، تشخصی اینکه از چه نوع پوکه ای  و در کجا استفاده شود با معمار و یا مهندس ساختمان است .

کاربرد پوکه:

 1. شیب بندی پشت بام و کف طبقات
 2. تولید بلوک سبک
 3. تولید انواع بتن سبک
 4. ساخت نما های زیبا مانند آبنما
 5. استفاده در شیلات
 6. استفاده در کشاورزی
 7. در صنعت نساجی مورد استفاده قرار می گیرد
 8. استفاده در آکواریوم

کاربردهای پوکه معدنی

پوکه معدنی به عنوان عایق صدا :

پوکه قروه به دلیل تخلخل بسیار بالا که به سبب  گیر افتادن هوا در درون ماده معدنی ایجاد می شود مانع از انتشار صوت میگردد. پوکه معدنی با تخلخل بالا عایقی بسیار خوب در برابر صوت می باشد . به همین دلیل از پوکه معدنی در دیوار موتورخانه ها استفاده می شود . همچنین پوکه به دلیل ویژگی هایی که دارد به عنوان عایق برودت و گرما نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد .

پوکه معدنی در تولید بتن سبک :

یا استفاده از پوکه در تولید بتن ، بتنی بسیار سبک و مقاوم به دست خواهد آمد . برای تولید بتن از پوکه عدسی استفاده می شود . با توجه به اینکه پوکه دارای درجه سختی بسیار بالایی است در ترکیب با بتن به ملات بدست آمده مقاومت بسیار بالایی می بخشد .

پوکه در شیب بندی :

سه دلیل می توان نام برد که چرا باید از پوکه معدنی در شیب بندی سقف و کف استفاده کرد :

 1. وزن بسیار کم که در نتیجه وزن کلی سازه نیز به طرز چشمگیری پایین می آید .
 2. مقاومت بسیار بالا
 3. محافظ در برابر خوردگی ، از خوردگی لوله ها جلوگیری می کند .

برای شیب بندی متناسب با نوع نیاز می توان از انواع پوکه معدنی استفاده کرد . شما عزیزان برای اینکه بدانید کدام نوع پوکه برای ساختمان شما مناسب است ، باید با معمار یا بنای خود مشورت کنید در غیر این صورت می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و در مورد نوع پوکه و همچنین نحوه خرید و ارسال آن با آقای مهدی عبدی مشورت کنید و در کوتاهترین زمان پاسخ سوال های خود را دریافت کنید .

پوکه معدنی در تصفیه آب :

به دلیل تخلخل بالای پوکه می توان از آن برای تصفیه آب استفاده کرد . پوکه معدنی استفاده شده در تصویه خان باید خالص و بدون دانه های کوچک پودری باشد . پوکه در تصویه خانه در حوضچه های آب مورد استفاده قرار می گیرد . پوکه در تصویه خانه ها نقش جاذب مواد غیر بهداشتنی را بر عهده دارد .

پوکه معدنی در کشاورزی :

به دلیل تخلخل بالای پوکه معدنی آن را با خاک گلخانه و زمین کشاورزی ترکیب می کنند که باعث تنفس بهتر خاک می شود . همچنین پوکه معدنی مخلوط در خاک توانایی این را دارد که آب موجود در خاک را برای مدت طولانی تری حفظ کند که این خود موجب صرفه جویی در مصرف آب و کم کردن هزینه ها خواهد شود . زمانی که پوکه با خاک مخلوط می شود مواد معدنی موجود در آن به خاک و از آن به گیاه منتقل شده و باعث رشد آن می شود که نتیجه آن باروری بیشتر محصول است .

استفاده از پوکه معدنی در نساجی :

در نساجی برای اینکه پارچه تولید شده کیفیت بهتر و طول عمر بالاتری داشته باشد ؛ پارچه را سنگشور می کنند . در نتیجه سنگشور کردن پارچه و بالا رفتن کیفیت آن ارزش مادی آن نیز بمراتب بالاتر می رود . به دلیل ویژگی های پوکه معدنی استفاده از آن در سنگشور کردن پارچه رواج دارد .

پوکه ریزی ساختمان

بعد از تمام شدن کار ساخت دیوارها و به قولی تمام شدن سفت کاری ساختمان ، نوبت به کفسازی می رسد . یکی دیگر از مراحل مهم ساخت ساختمان کفسازی است .

برای کف سازی ساختمان باید پوکه ریزی انجام شود . به این معنی که پوکه را روی کف ریخته ، به طوری که تمام کف را بپوشاند . بهد از اینکه به مقدار کافی پوکه معدنی روی کف ریخته شد ، باید سطح کف کاملا صاف و یک دست شود . به ریختن پوکه معدنی در کف ساختمان برای شیب بندی و یا بالا بردن ارتفاع کف ؛ پوکه ریزی می گوییم .

با شیب بندی ساختمان با استفاده از پوکه وزن کلی سازه پایین آمده که از این نظر ساختمان ایمنی خواهیم داشت بطوری که دیوارها و یا ستون ها بار اضافی ناشی از شیب بندی با مصالح دیگر را تحمل نمی کنند .

ارسال پوکه معدنی به تمامی نقاط کشور

با توجه به خصوصیات برتر پوکه قروه و کاربردهای متنوع آن ، این پوکه از تمامی شهرها در استان های کشور مشتران زیادی دارد . پوکه قروه به صورت سفارش تلفنی به تمام نقاط ایران ارسال می شود که این امر موجب سهولت سفارش برای هموطنان عزیز شده است .

عزیزان توجه داشته باشند که در هنگام سفارش قیمت نهایی که به حضور آنها عرض می شود در اصل دو قیمت جداست . یکی قیمت پوکه بر حسب متر مکعب و دیگری کرایه بار تا شهر مقصد می باشد .

از آنجا که کرایه ها تا شهرهای مختلف کشور متفاوت است ، می توانین برای دانستن کرایه بار تا شهر خود با ما تماس بگیرید و نام شهر خود را بفرمایید تا کرایه از باربری استعلام شده و خدمت شما عرض شود.

خرید پوکه مرغوب قروه

هموطنان گرامی برای خرید پوکه و یا جهت مشاوره می توانید با شماره زیر تماس بگیرید :

۰۹۱۸۶۶۱۴۲۹۳

 

You Might Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *